Kezdőoldal : 75 ezer éves civilizáció a tenger alatt? |
75 ezer éves civilizáció a tenger alatt?
2010.12.12. 22:09
Régészek és antropológusok szerint nem lehetetlen megtalálni a világ legősibb civilizációját a termékeny félholdban
Régészek és antropológusok szerint nem lehetetlen megtalálni a világ legősibb civilizációját a termékeny félholdban.
Jeffrey Rose antropológus tanulmányában azt állítja, minimum hetvenötezer évvel ezelőtt egy meglehetősen fejlett emberi civilizáció uralta a Perzsa-öböl jelenleg víz alatt lévő területeit.
A legkorábbi emberi civilizáció egy termékeny patatok táplálta medencében és a buja zöld növényzettel borított területen épült föl. Ideális menedékként szoglált a hatalmas és tágas terület a környező sivatagi körülmények között. A civilizációt az utolsó jégkorszak olvadó jege miatt megnövekedett tengerszint süllyeszthette a víz alá.
Jeffrey Rose szerint ez az az időszak, mintegy 8000 évvel ezelőtt, amikor is már hihetetlenül fejlett civilizációk jelentek meg az öböl partja mentén. Ezek a civilizációk véleménye szerint nem létezhettek előzmények nélkül. Nem jöhettek csak úgy a semmiből.
Az antropológus szerint döntő bizonyíték elméretére a Jebel Faya 1 lelőhely, amelyet négy évvel ezelőtt fedeztek föl. A német Tübingeni Egyetem régésze, Hans-Peter Uerpmann három különböző kőkorszakban épült települést tárt fel a 125 ezer és a 25 ezer évvel ezelőttről származó időszakból a víz alatt.
A jövőben a búvárrégészet igazolhatja, hogy valóban helyes-e Rose meglátása, és hogy a Perzsa-öböl víze alatt rejtőzhet az eddig ismert legősibb emberi civilizáció.
hir24.hu
.
|