|
Az amerikai idiotizmus netovábbja!
2010.12.19. 17:00
Az amerikai szenátus elé kerülő új Élelmiszerbiztonsági törvény illegálissá tenné a zöldségeskerteket
Az amerikai szenátus elé kerülő 510-es számú törvény az Élelmiszerbiztonság modernizálásáról sokak szerint az amerikai történelem egyik legveszélyesebb törvényjavaslata. A törvény értelmében a kormánynak jogában állna meghatározni kinek biztosít jogot arra, hogy növényt termesszen, illetve azzal kereskedjen. Elfogadása esetén a hátsókertben fejlődő paradicsompalánta sorsáról is Nagytestvér döntene. A kormánynak jogában állna letartóztatni a helyi piacokon saját termelésű zöldségeiket, gyümölcseiket áruló kiskerttulajdonosokat. A bio zöldségek és gyümölcsök szállítása csak a kormány előírásai szerint történhetne, ellenkező esetben büntetőeljárás indítható a gazda ellen.
"A törvényjavaslat a növénytermesztés és kereskedelem valamint saját fogyasztási cikkeink szabad megválasztása elleni legsúlyosabb támadás. Teljes mértékben alkotmányellenes, ellentmond minden természeti törvénynek, de úgy is fogalmazhatunk, hogy ellentétes Isten akaratával," mondta Dr. Shiv Chopra, kanadai wistleblower.
Ez a diktatórikus törvény minden növénytermesztést, beleértve azt is, amit saját hátsókertünkben ültetünk, a Nemzetbiztonsági Minisztérium fennhatósága alá vonna. Ugyanazok az emberek, akik a Közlekedésbiztonsági Hatóságot (TSA - Transportation Security Administration) irányítják és előírják, hogy ma Amerikában teljes testátvilágítás vagy megalázó motozás nélkül nem lehet utazni, ezentúl abba is beleszólhat, hogy ültethetünk-e paradicsomot és paprikát a hátsókertben.
A törvény felhatalmazná az amerikai kormányt, hogy illegális kereskedelem vádjával ("csempészés") letartóztassa azokat, akik a saját kiskertjükben megtermelt salátát megpróbálják eladni a helyi piacon.
Amerikának többé nem lenne joga határozni saját élelmiszerellátásáról, átadva a végső döntés jogát a Kereskedelmi Világszervezetnek és a Codex Alimentariusnak.
A törvény nagyon homályosan fogalmaz, így azt a hatóságok szinte bármire alkalmazhatják. A bio farmok tulajdonosai leginkább attól félnek, hogy a törvény illegálissá tenné a magok kigyűjtését a saját maguk által termelt növényekből. Ezzel a lépéssel a hatalmas, génmódosított technológiát alkalmazó agrárkonszernek, mint a Monsanto, teljes monopóliumot élveznének az élelmiszerellátásban, mivel mindenki tőlük kényszerülne magot vásárolni. A génmódosított magból kikelt növények magja pedig steril, így a magokat minden évben újra meg kellene vásárolni.
Forrás: NaturalNews
Az EU szerepvállalására két területen is szükség van: egyrészt rá kell venni a palesztinokat a tárgyalóasztalhoz való visszatéréshez, hiszen az elmúlt két évben a palesztin passzivitás nagyban hátráltatta a békefolyamatokat. Másrészt regionális megközelítésben lenne szükség az EU-ra, hiszen Egyiptomon és Jordánián kívül 1948 óta Izraelnek egyik szomszédjával sem sikerült békét kötnie, sőt, Irakkal jogilag azóta is hadban áll, hiszen az arab ország még a fegyverszüneti megállapodást sem írta alá.
A szomszédok megbékélésében nagy szerepet játszhatna a társadalom és a civil szféra - mondta az izraeli szakértő - hiszen közös érdekük a béke, és civil, nyilvános diplomáciai programokkal meg lehetne teremteni az alapot a kommunikációra, mely később a megbékéléshez vezető út lehetne. Izrael pedig örömmel fogadná, hogyha az EU - nem kizárólag anyagi - támogatást nyújtana a programokhoz, hiszen mindnyájunk közös érdeke, hogy ezek az országok kibéküljenek, ezzel elkerülve, egy esetleges iráni dominanciát a régióban.
.
| |